debi.jpg

DEBORA BRYCHCY

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Jestem doulą, należę do Stowarzyszenia Doula w Polsce. Wspieram kobiety w ich wyborach okołoporodowych. Towarzyszenie kobietom w tym wyjątkowym czasie, gdy stają się matkami oraz obserwowanie jak odnajdują swoją drogę w macierzyństwie jest moją wielką pasją. Wierzę, że oprócz wiedzy na temat porodu czy technik karmienia bardzo istotnym elementem dobrych doświadczeń okołoporodowych jest wsparcie emocjonalne. Staram się takie dawać kobietom, z którymi pracuję - wysłuchuję, podnoszę na duchu, wzmacniam, pomagam bez oceniania. Prowadzę także warsztaty okołoporodowe oraz współtworzę Mleczną Grupę Wsparcia - przestrzeń dla mam karmiących naturalnie, w której mogą odnaleźć jakże cenne wsparcie innych kobiet. Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców, pasjonatką pięknych wnętrz i rękodzieła.

 

Jestem inicjatorką i koordynatorką tej konferencji. To ogromne przedsięwzięcie powstało dzięki zaangażowaniu całego zespołu organizacyjnego - poznańskim doulom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, z którymi mam przyjemność współpracować przy tworzeniu tego wydarzenia.

IMG_20200131_134718.jpg

INA LEWANDOWSKA

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Jestem doulą i Certyfikowaną Doradczynią Noszenia dzieci w chustach i nosidłach ClauWi. W swojej pracy wspieram kobiety i ich partnerów w okresie okołoporodowym i w pierwszych tygodniach rodzicielstwa. Współprowadzę Mleczną Grupę Wsparcia. Prywatnie jestem mamą dwóch wyjątkowych chłopaków.

MARIANNA_17.jpg

MARIANNA SZYMAREK

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Z wykształcenia jestem filolożką klasyczną i polską. Po kilku latach pracy jako nauczycielka w publicznej szkole zajęłam się edukacją nieformalną. Prowadzę spotkania, warsztaty, projekty dla dzieci i młodzieży. W 2011 roku odbyłam szkolenie podstawowe organizowane przez Fundację Rodzić po Ludzku „Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej”, które rozpoczęło moją wielką pasję – działania jako doula. Od tej pory wspieram kobiety indywidualnie, a także prowadzę grupy wsparcia i różnego typu warsztaty, a także cały czas szkolę się, podnoszę swoje kompetencje i umiejętności. W 2015 roku ukończyłam staż i od tego czasu jestem Certyfikowaną Doulą Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Jestem główną koordynatorką projektu „Karm, Mamo!” i autorką „Opowieści o karmieniu piersią”, które są jej elementem, a także książki, wydanej w 2019 roku „Radość rodzenia”. Fascynuje mnie obserwacja współczesnych kobiet w ich różnorodności, idea siostrzeństwa, wsparcia opartego na empatii oraz komunikacja międzyludzka. W wolnych chwilach uciekam z miasta na rowerze, czytam, bawię się kolorami i farbami, piszę. Jestem żoną Filipa i mamą wielodzietną.

41715301_10156622855763149_5141135785285

NATALIA MIŃSKA

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Będąc w pierwszej ciąży zainteresowałam się tematyką okołoporodową i od tego czasu z niegasnącym entuzjazmem pogłębiam swoją wiedzę i zdobywam nowe doświadczenia. W 2016 roku ukończyłam Studium dla Doul, i od tego momentu praca z kobietami nabrała dla mnie nowego wymiaru. Obecnie jestem na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, aktywnie wspieram kobiety i ich rodziny w czasie ciąży porodu i połogu. Mam dwoje dzieci – córkę Emilkę i synka Kajtusia. Joga to drugi filar w, którym się realizuje i spełniam. Praktykuję ją niezmiennie od 10 lat, a od niedawna również uczę. W 2017 skończyłam kurs instruktora jogi na EFIB w Poznaniu, a w 2018 rozpoczęłam dwuletni kurs nauczycielski do egzaminu według metody Iyengara. Prowadzę różne zajęcia jogi: jogę dla kobiet w ciąży, jogę łagodną, i jogę dla mam z małymi dziećmi.

IMG_6049.JPG

PATRYCJA ALBIN

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Z zawodu ekonomistka, z pasji doula. Już od pierwszej ciąży zaczęła mnie fascynować tematyka okołoporodowa, a w szczególności sam poród. I tak już zostało. W 2018 roku ukończyłam Studium dla Doul w Poznaniu, które było dla mnie niesamowitym doświadczeniem i pozwoliło mi poznać wartościowe osoby. Wierze, że piękny poród daje dziecku dobry start w życiu, a mamie szczęście i ogromną siłę na lata. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci urodzonych łagodnie w cudownej atmosferze. W wolnym czasie chętnie układam puzzle, gram w gry planszowe oraz zgłębiam tematykę rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy (NVC).

WhatsApp Image 2020-02-09 at 22.19.21.jp

KAJA KIEŁBOWSKA

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Jestem doulą i konsultantką totalnej biologii. Moje osobiste doświadczenie porodów oraz wieloletnie pogłębianie wiedzy, ukierunkowały moją ścieżkę zawodową. Wierzę, że poród to wydarzenie, do którego można przygotować się na wielu płaszczyznach. Łącząc te dwa zawody pragnę wspierać kobiety z uważnością na ich indywidualne potrzeby. Prywatnie jestem mamą trzech cudownych córek. Cenię odpoczynek na łonie przyrody lub w zaciszu domowym z książką w ręku.

Michalina 3.jpg

MICHALINA MUSIAŁ

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Jestem doulą na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce. Od 5 lat współpracuję z kobietami w ciąży i ich partnerami w okresie okołoporodowym. Wierzę, że dobre doświadczenie porodu daje ogromną siłę na początek trudnej drogi, jaką jest rodzicielstwo. Szczególnie dużo uwagi poświęcam sytuacjom ciężkim, takim jak poronienia czy poród po wcześniejszych trudnych doświadczeniach. Ufam, że każda kobieta ma w sobie potencjał, który trzeba po prostu odkryć. Prywatnie jestem mama małej Marianny, uwielbiam też dobre kino i muzykę. Czas spędzany na pieczeniu i czytaniu to dla mnie najlepszy sposób na relaks.

monika sopot.jpg

MONIKA SOWIŃSKA-SOPOT

Doula, Instytut Rodzicielstwa

Jestem Doulą na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, edukatorką okołoporodową i rodzicielską, artoterapeutką. Zawodowo od kilku lat wspieram kobiety w zmianie, a zwłaszcza te w okresie ciąży, porodu i w macierzyństwie. W relacjach z ludźmi staram się wnosić uśmiech, kolorowe barwy i pozytywną energię. Z wykształcenia jestem pedagogiem, managerem, mam ukończone studia MBA, w  2017 roku ukończyłam roczne Studium dla Doul w Poznaniu oraz wiele kursów i szkoleń z zakresu rozwoju małego dziecka. Jestem założycielką Instytutu Rodzicielstwa, który wspiera młodych rodziców, zarówno w formie zajęć dla dzieci, jak i warsztatów kompetencyjnych dla rodziców. W pracy z dziećmi i rodzicami czerpię z filozofii Marii Montessori, identyfikuję się z poglądami Jespera Juula, Janusza Korczaka. A w pracy, jak i na co dzień promuję rodzicielstwo bliskości. Staram się pracować i żyć w jakości komunikacji porozumienia bez przemocy, często zatrzymuję się na krótka medytację mindfulness, doceniając chwilę obecną. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci. Uwielbiam tworzyć sztukę, malować, szyć, szydełkować, spotykać się z ludźmi, w szczególności z kobietami w kręgach.

marysia gierszewska.jpg

MARIA GIERSZEWSKA

Doula, Fundacja Makatka

Jestem mamą dwóch chłopców, doulą i prezeską Fundacji Makatka. Prowadzę grupy dla mam i kręgi. Kocham noszenie i karmienie, wierzę w rodzicielstwo bliskości. Prowadzę w Radiu Emaus audycję „Mamy wątki”.

WhatsApp Image 2020-02-12 at 23.01.06.jp

NATALIA NOWACKA

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Moją rolą jest towarzyszyć Tobie w przepięknej drodze, którą jest oczekiwanie na narodziny. W czasie ciąży, porodu i połogu służę wsparciem odpowiednim dla Twoich potrzeb. Pomagam przygotować się do tego wyjątkowego okresu w życiu. Jestem doulą, bo wierzę w kobiece wsparcie, kobiecą moc i chciałabym, żeby każda kobieta miała możliwość rodzić świadomie i tak, by było to dla niej wspaniałe przeżycie. Należę do Stowarzyszenia Doula w Polsce i działam zgodnie z jego założeniami.

WhatsApp%20Image%202020-02-12%20at%2022.

KAROLINA GOMUŁA

Doula, Stowarzyszenie Doula w Polsce

Wkrótce więcej informacji.